Back to Top

Wybierz swój język

Klasyczny artysta w nowoczesnym stylu

fot:  Justyna Radzymińska, Photography & Camera Work Studio

Jednym z najważniejszych aspektów działalności Agencji Artystycznej SSCE jest promocja śpiewaka (baryton liryczny) Sara Sargsyana. Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, w tym Grand Prix na międzynarodowych festiwalach i konkursach. Artysta brał udział w wielu koncertach, a występy solowe dawał między innymi w Górskim Karabachu, Armenii, Gruzji, Rosji, Ukrainie, Bułgarii, Stanach Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Polsce, Włoszech, Chorwacji, Hiszpanii, Litwie, Chinach i innych krajach.

W jego repertuarze znajdują się utwory kompozytorów ormiańskich, rosyjskich oraz europejskich. Artysta na scenie wykonuje repertuar zarówno klasyki akademickiej, jak i estradowy.

W roku 2012 została wydana jego pierwsza solowa płyta pod tytułem „Karot“ (Tęsknota). Sar pracuje obecnie nad nową płytą, która ukaże się wkrótce.

Sar Sargsyan mieszka i pracuje w Warszawie, jednak często podróżuje do innych krajów, w których ma możliwość zaprezentowania swoich wyjątkowych zdolności wokalnych, a jednocześnie promowania pięknego dziedzictwa muzyki klasycznej armeńskich kompozytorów, jak również innych cenionych, znanych i lubianych przebojów muzyki klasycznej i nie tylko.

 

sarbaner